מאמרים על פסיכולוגיה חיובית

פסיכולוגיה חיובית היא גישה מדעית וטיפולים למחשבות, רגשות והתנהגות אנושיים, תוך התמקדות בחוזקות במקום בחולשות, בבניית הטוב שבחיים במקום תיקון הרע, ובלעזור לאנשים להשתפר במקום רק להמנע מבעיות. הנחת היסוד של הפסיכולוגיה החיובית היא שטיפול ומחקר בפסיכולוגיה לא צריכים להיות ממוקדים רק בבעיות של הנפש האנושית ואיך לתקן אותן אלא גם בפוטנציאל שלה ואיך להשיג ולממש אותו.

בעשורים האחרונים ישנה התפתחות מואצת בתחום של פסיכולוגיה חיובית עם עשרות ספרים ומאות מאמרים שמתפרסמים בנושא, קורסים, פודקאסטים, תרגילים ומה לא. כאן תמצאו אוסף של מאמרים מבואיים שמציעים הכרות עם הרעיונות של פסיכולוגיה חיובית, היבטים שונים שלה ודרכים שונות לתרגל אותה. המאמרים מבוססים על מקורות מדעיים ומציעים מבוא ראשוני לכל מי שמתעניין בתחום. (נסו גם: מאמרים על מוטיבציה ופרודוקטיביות).

מאמרים על פסיכולוגיה חיובית:

הכסף או החיים: כמה זה "מספיק"?

כמה כסף זה מספיק בכדי לחיות חיים מאושרים? אם התשובה היא "עוד" אז אין לכם סיכוי, אבל מבט אחר על העבודה והקניות יכול לשנות את זה.

אמנות האהבה של אריך פרום

האם אהבה היא לא רגש אלא בכלל מיומנות שאפשר לרכוש וצריך לתרגל? ספר המופת "אמנות האהבה" של אריך פרום מסביר איך לאהוב אחרים ואת עצמנו.

עוד דברים מעניינים: