מונחים בפסיכולוגיה: פוביה -הגדרה

מונחים בפסיכולוגיה:  פוביה

הגדרה: פוביה – פוביה היא תגובת פחד מתמשכת, שאינה עומדת בשום פרופורציה לסכנה ממשית. תגובה זאת עלולה להפריע באורח חמור למהלך החיים התקין של הסובל ממנה. קיימים מספר סוגים של פוביות שמתחלקות לשלוש קבוצות עיקריות: אגורפוביה- שמשמעותה שוק. בהפרעה זאת לוקה כמעט מחצית מכלל אוכלוסיית המטופלים הפוביים ועיקרה פחד מפני מקומות ציבוריים ועמוסי אדם. האגורפובי חושש דרך קבע מפני אסון שיתרחש אם יינטש לבדו מחוץ לסביבתו המוכרת והבטוחה. פוביה חברתית- שביטויה הוא פחד מוגזם מפני מצבים חברתיים. חשש מפני התבזות, השפלה, או מפני עוררות גיחוך בסיטואציה חברתית כלשהי, ולכן משתדל הסובל מפוביה חברתית להימנע מהן. פוביות פשוטות- הן פוביות הממוקדות באובייקט ספציפי, בעל חיים, מרחבים, חומרים וכו'. כשבעה אחוזים מהאוכלוסייה סובלים מפוביה זאת.

חזרה אל: רשימת מושגים בפסיכולוגיה

הסיכומים עוזרים לכם? אנא שקלו לתת תרומה קטנה בתמורה… אפשר גם לעשות לייק!

הפוביות הכי משונות: הדברים המוזרים שאנשים מפחדים מהם

נח לא לבד: סיפור המבול בתרבויות שונות

מה אפשר ללמוד מקיומם של גרסאות שונות לסיפור המבול בתרבויות שונות? האם השכיחות של מיתוס המבול מלמדת על אירוע קדום או על משהו על התרבות שלנו?

חמש תיאוריות מנהיגות קלאסיות

חמש תיאוריות קלאסיות שמנסות להסביר מהי מנהיגות ומה הופך אדם למנהיג. האם מנהיגות היא תכונה מיוחדת, הקשר מסוים, תלות או עניין של כוח?

עוד דברים מעניינים:

מה ההבדל בין סימפתיה ואמפתיה?

האם זו "אמפתיה" או "סימפתיה" שאתם מביעים? בעוד שרוב האנשים נוטים להחליף ולבלבל במשמעות המילים, ההבדל במנגנון הרגשי שלהן חשוב. אמפתיה, היכולת להרגיש בפועל את מה שאדם אחר מרגיש, שונה