9 ציטוטים נפלאים של סרן קירקגור

סרן קירקגור נחשב לאבי הפילוסופיה הקיומית ואחד מהפילוסופים הטראגיים ובה בעת משעשעים בהיסטוריה. לפניכם אסופה של כמה מהציטוטים המושחזים והמייצגים של קירקגור. לקריאה על הגותו היפה והנוגעת ללב שימו פעמיכם אל מאמרנו אודות סרן קירקגור מתוך סדרת הפילוסופים הגדולים.

את החיים אפשר להבין רק לאחור ולחיות רק קדימה" (מתוך "מושג החרדה")

מסתבר כי אינני אדון לחיי אלא חוט אחד שזור בתוך מארג החיים, ואף על פי שאינני יודע לארוג, יכול אני לפחות לנתק את החוט (או-או)

      קירקגור - חרטה

לחדור כבחלום לנפשה של נערה זו אמנות. לצאת משם זו יצירת מופת. (יומנו של מפתה)

כאשר התבגרתי ופקחתי את עיניי לראות את המציאות, התחלתי לצחוק ולא הפסקתי מאז. ראיתי כי משמעות החיים היא פרנסה, שמטרת החיים היא להיות יועץ, שההנאה העשירה של האהבה היא למצוא בת זוג אמידה, שברכת החברות היא עזרה הדדית בענייני כספים, שחוכמה הינה מה שהרוב חושב לחוכמה, שהתלהבות הנה לשאת נאום, שאומץ משמעו להסתכן בקנס של עשרים כתרים, שלבביות הינה לומר 'לבריאות' אחרי הארוחה, שיראת שמים הנה לבוא לכנסייה אחת לשנה. את כל אלו ראיתי וצחקתי. (או-או)

רוב האנשים רודפים אחר האושר בכזו חופזה עד שהם חולפים על פניו. (או-או)

מצפון שקט אין בכוחו לגרום לחיים להיות מעניינים. (יומנו של מפתה)

אתה תוחב את האצבע בקרקע להחליט על פי ריחה את טיבה. אני תוחב את האצבע בקיום – אין לו ריח כלל. איפה אני? מי אני? איך הגעתי עד הלום? מהו הדבר הזה שנקרא העולם? מהי מהותו של עולם זה ומה משמעותו? מי פיתה אותי להגיע לכאן ואז עזב אותי? למה שיהיה לי עניין כלשהו בעסק הזה שנקרא "מציאות"? ואם נדונתי להיות חלק בהצגה, הגידו לי היכן נמצא הבמאי? (חזרה)

אמונה היא לאבד את דעתך ולזכות באלוהים (חיל ורעדה)

לקריאה נוספת אודות הפילוסופיה הקיומית והגותו של קירקגור

אולי יעניין אותך גם:

10 ציטוטים של פרידריך ניטשה

ציטוטים פילוסופיים על אהבה

"החיים הם כמו…" – 20 ציטוטים מעולים

עוד ציטוטים מחכימים, מעמיקים ומעוררי לב מפי אישים גדולים או בנושאים חשובים מחכים לכם במאגר הציטוטים הגדול שלנו!